ul. Rżącka 10
30-687 Kraków

tel. kom. 604 954 871
e-mail: simat@simat.com.pl

Informacje o Zakładzie Elektroniki i Automatyki SIMAT

Jesteśmy firmą, która powstała w 1994 roku. Początkowo ukierunkowaliśmy się na serwis maszyn i urządzeń związanych z przetwórstwem tworzyw sztucznych (głównie wtryskarki), jednak wraz z rosnącym doświadczeniem, rozszerzyliśmy zakres naszej działalności między innymi o butelczarki do rozdmuchu ciągłego oraz maszyny odlewnicze (zimno i gorąco komorowe).

Nasza działalność skupia się na wdrażaniu systemów sterowania do butelczarek, wtryskarek oraz linii technologicznych. Jest to zarówno wymiana sterowania, naprawa, oraz prace związane z hydrauliką siłową i pneumatyką.

Pomagamy również przy dostosowaniu używanych maszyn i urządzeń do obecnie obowiązujących norm bezpieczeństwa w ramach modernizacji układu sterowania. Lata pracy z maszynami pozwoliły nam na zdobycie doświadczenia, które owocuje wysokimi standardami naszych usług. Wykonaliśmy do tej pory 150 zarejestrowanych, uruchomionych i działających projektów.

Oferujemy szeroki zakres rozwiązań technicznych dzięki czemu możemy stworzyć system sterowania niezawodny jak i niedrogi. Bazujemy na programowalnych sterownikach PLC co zapewnia niezawodność działania oraz elastyczność na potrzeby Klienta.

Nasza działalność obejmuje także inne metody termicznej obróbki tworzywa sztucznego z zastosowaniem następujących urządzeń: butelczarki, wytłaczarki oraz piece roto i serwonapędy.

Siedziba naszej firmy znajduję się w Krakowie. Usługi naszej firmy oferujemy na terenie Polski południowej. Jesteśmy przekonani, że dzięki podjęciu współpracy z naszą firmą dołączą Państwo do tego szerokiego grona.

wtryskarki: ITALTECH, REMU,SANDRETTO,WINDSOR, Formoplast, Demag, KRAUSS,UT,TOSHIBA, Fahr-Bucher, BOY, KH1200, SANDRETTO-MICRO

maszyny odlewnicze: POLAK, IDRA

Butelczarki: UNILOY, KRUPP-KAUTEX, COMEC, PHILUS, MAROPAK